Hotmelt Laminasyon Hizmeti

 

Günümüzde birçok alanda kullanılan bu yöntem, çeşitli sektörlerde tercih edilmektedir. Rotogravür silindir yöntemi kullanılarak elde edilen hotmelt laminasyon,yüksek yıkama dirence sahip özelliklerle üretilmektedir. Son dönemlerde etkili laminasyon yöntemlerinden biri olarak kabul edilen sprey sistemle birlikte günümüzün en etkin ve teknolojik özelliklere sahip laminasyon yöntemi olarak kabul edilmektedir.

Yüksek Yıkama Dirence Sahip

Hot-melt laminasyon da olarak da bilinen bu yöntem iki tabakanın arasına titizlikle yerleştirilen (EVA) Etilen Vinil Asetat ile özenle yapıştırılmkatadır. Günümüzde özellikle tekstilde sıklıkla tercih edilen bu ürün oldukça kullanışlı ve bir o kadar da dayanıklı özelliklere sahiptir. En önemli özelliklerinden biri ise kuşku yok ki, yıkamalara karşı üstün özelliklere sahip olmalısıdır. Kullanım alanları oldukça geniş olan hotmelt laminasyon tekstil dışında şu alanlarda da sıklıkla tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

 • Mobilya,
 • Otomotiv,
 • Ambalaj
 • Döşemelik kumaş,
 • Ayakkabı yan sanayi,
 • Dış giyim,
 • Medikal sektörleri için
 • Tekstilin birçok sektöründe kullanılmaktadır.

Aynı zamanda suya dayanıklı ve rahatlıkla yıkanabilme özelliğine sahip hotmelt laminasyon giderek çok daha geniş yelpazede kullanım alanına sahip oluyor. İleri teknolojik imkanlara sahip yüksek kapasiteli hotmelt film laminasyon hattı ile elde edilen bu ürünler, talebe göre farklı özelliklerle üretilebilmektedir. Bu cihazlar ısıya dayalı keçeli sistem özelliklerine sahip olup,  %30 ve 40 daha yüksek laminasyon efekti ile üretilmektedir. Çalışılan yapıştırıcılar özelliklerine göre farklılık gösterebilinmektedir.

Yapıştırma Özellikleri Üretime Göre Farklılık Gösterebilir

Günümüzde özel teknikler kullanılarak üretilen Hotmelt laminasyon da farklı yapıştırma uygulamaları gerçekleşiyor. En çok kullanılan ve etkin yapıştırırcı özelliklerine baktığımızda şu yapıştırma tekniklerinin özelliklerinin öne çıktığını görmekteyiz. Günümüzde en çok tercih edilen uygulamalardan biri EVA olarak kabul edilse de kullanım amacına göre farklı özelliklere sahip diğer yapıştırıcılarda sıklıkla tercih edilmekte ve üretimlerde kullanılmaktadır.

 • CoPES HOTMELT WEB
 • EVA HOTMELT FILM
 • CoPA HOTMELT WEB
 • TPU HOTMELT FILM
 • TPU HOTMELT WEB

Hotmelt Laminasyon Özellikleriyle Birçok Alanda Kullanılıyor

Özel teknikler ve cihazlar kullanılarak elde edilen hotmelt laminasyon gravür silindirini kullanarak yüksek teknolojik bir makinelerde üretiliyor. Nefes alabilen ve su geçirmeyen özelliklerle ve tekniklerle son teknolojik makinelerde üretilen bu ürünleri sizde üretim aşamasında kullanmak için sipariş verebilirsiniz. Ürün çeşitlerine baktığımızda Kayak montları, askeri kıyafetler de bile sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz. Out door giyim, Mont kumaşları gibi kumaşlar ise en bilinen hotmelt laminasyon tekniği kullanılarak üretilen ürünler arasında yer almaktadır.

Nefes alabilme özelliğine sahip bu ürün, ısı ve rüzgar geçirmediği gibi su geçirmez özellikleri ile günümüzde birçok amaç için üretimlerde kullanılmaktadır. Membran teknolojisi ile üretilen bu ürünlere sizde kurumsal firma seçimi ile ulaşarak üretimlerinizde kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir