Sünger Laminasyon hizmeti

Laminasyon, birbirinden değişik yüzeylerde baskılama, yapıştırma yöntemlerinin bir arada kullanılarak elde edilen tek katman halinde işlevli kullanılmasıdır. Sünger laminasyon ürününün ham maddesi poliüretan adlı süngerdir. Bu süngerin kullanım maksadı emilim gücünün iyi olması sebebidir. Baskılama yapılırken yüzey ve ısı ilişkisi çok önemlidir. Diğer bir unsur ise basınç seviyesidir. Poliüretan tarzlı süngerler maliyet durumu minimum seviyede olup bulunabilirlik açısından geniş yelpazeye sahiptir. Uv ışınlarına ve dikey inen güneş ışığı gibi etkenlere karşı tedbirli değildir. Çünkü çabuk aşınır, sürtünme onun için iyi değildir, dikkatli kullanılması gerekir, dayanıklı olmayan bir sünger türüdür. En önemli özelliği ise esnek yapıya sahip olmasıdır.

Laminasyon Nedir?

Giysilerimizi harmanlayan sektörde kumaş, deri, sünger vb. malzemelerde olan ürünlerin bir yapıştırma aracılığı ile birbirlerine kenetlenmesine yardımı olan işleme laminasyon adı verilir. Sünger laminasyon daha çok ev döşeme işlemlerinde kullanırken oto döşeme, mobilya döşeme, tekstil ürünlerinde, kadın ve erkeklerin kemerlerinde, enstrüman aletlerinin koruma amaçlı yapılan kılıflarda, spor alanlarında hatta av malzemeleri yapımında kullanılır.

Sünger Laminasyon Özelliği

Ürünün içinde kullanılan poliüretan sünger bulunur. Kullanılan poliüretan sünger kendi içerisinde polyester, polieter olarak ikiye ayrılır. Polyester sünger türü daha güçlü ve dayanıklıdır. Aşınmaya, yırtılmaya, renk solmasına, ağır kimyasallara dahi dirençlidir. Bu tür sünger iki taraflı kullanılması ile birlikte yangınlara, aleve karşı tedbirlidir. Çift taraflı alev laminasyon işlevini de oldukça iyi yapar. Temizlik hizmetlerinde, ses geçirgenliği işlemlerinde, tekstil sektörünün bir numaralı ürünüdür. Ayrıca otomobil iş sahalarında da geniş yayılım alanları vardır. Sıraladığımız özelliklerin yanı sıra esnek yapıda olmayan sünger türüdür.

Kullanım Alanları ve Amacı

Genellikle tekstil ürünlerinde yaygın olarak kullanılır. Giysi sektörünün dışında mobilyalarda, çantalarda, yer minderlerinde, matbaa, baskı sektörünün de vazgeçilmez ürünüdür. Kullanılmasının amacı uygulanan ürünün dizaynı ve yapısını ergonomik olmasını sağlamak içindir. Malzemenin daha sağlam, kuvvetli aynı zamanda esnekliği artırmak için kullanılır. Estetik görüntü kazandırmak için de kullanılır.

Sünger Laminasyon Hizmetleri

Firmanın yürüttüğü işlemlerde en başta işlev gören ürünlerdir. Firma tekstilden mühendisliğe varana kadar verimli çalışmalarını ve hizmetlerini artırmıştır. Laminasyon işlerinde ihtiyacı gideren ve istenilen ihtiyaca göre kapasite belirleyen, titiz çalışmaları ile sektörde kendilerini duyurmuşlardır. Firma, müşteri isteğine göre laminasyon işlerinde farklı süngerler kullanılır. Süngerler ihtiyaç skalasına göre sert, yumuşak, yanma, kopma, yırtılma gibi nitelikleri ölçülerek kullanılır.

Firma, sektörde kalıcı olmak için canla başla çalışan, emeğini ortaya koyan kalitesinden ödün vermeyerek hizmet sunan bir kurumdur. Firma vizyonu da bu çerçevede yapılmıştır ve tekstil ürünlerinden teknolojik ürünlere kadar teknikleri ve mühendislik yaklaşımlarını zenginleştirmek, piyasada kalıcılığı sağlamak için yılmadan çalışan, sektörün beklentilerine cevap veren öncü bir kuruluş olma yönünde emin adımlarla ilerleyen istediği konuma ulaşan kurumdur.

Firmanın Sunduğu Uygun Fiyat Fırsatlardan Yararlanın

Firmanın hizmetleri son derece beklentinin üst safasında olup, müşteri mennuniyeti görüşlerinden ödün vermeyen kuruluştur. Bunun dahilinde çalışanları da titizlikle işlerini yürütürler ve hepsi alanlarına yetkin, uzman kişilerdir. Firma iç giyimdeki en profesyonel markalarla çalışır ve bu çalışmanın da haklı gururunu yaşarlar. İç giyimin dışındaki en iyi markalarla iş birliği içindedirler. Dış giyim mobilya tekstili alanlarında da hizmet sunarlar. Sünger laminasyon ve diğer ürünlere avantajlı fiyat ve ödeme seçenekleri olan firmamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir