Tekstil Laminasyon Çeşitleri

Birçok alanda kullanılan laminasyon, farklı kumaş türlerinin ısı, baskı ve yapıştırma teknikleri ile bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur.

En az iki farklı kumaşın özel işlemlerin uygulanması ile bir araya getirilen tekstil laminasyon, birçok alanda tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Ayakkabı, çanta, iç giyim, dış giyim, şapka, otomotiv gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Kullanım alanına göre farklı çeşitlere ayrılan laminasyon, günümüzde kullanım alanı giderek artmaktadır.

Tekstil Laminasyon Çeşitleri Ve Özellikleri

Sprey Laminasyon sistemi günümüz şartlarında birinci sınıf kalite ile üretilen laminasyon uygulamalarından biri olarak kabul ediliyor. Sütyen uygulamalarında özellikle tercih edilen sprey laminasyon günümüzde giderek kullanım alanı artan laminasyon çeşitleri arasında yer alıyor. Tekstil laminasyon çeşitlerini şu şekilde ayırmak mümkün olup, size bu çeşitlere bakarak kullanım alanına en uygun ürünleri tercih ederek üretimlerinizde kullanabilirsiniz.

  • Soğuk sprey sistem
  • Tela presi
  • Film laminasyon
  • Reaktif poliüretan

Laminasyon çeşitlerine baktığımızda farklı özelliklere sahip olduğunu görüyoruz.  Sizde kullanım alanına göre farklı özelliklere sahip laminasyon çeşitlerini seçerek üretimlerinizde güvenle kullanabilirsiniz.

Sizde farklı amaçlar için kullanacağınız tekstil laminasyon çeşitlerine göz atarak kullanabilirsiniz. Kullanım açısından ve üretim özellikleri ile kullanabileceğiniz bu ürün günümüzde çeşitli sektörlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Yenilenen teknoloji ile birlikte laminasyon kullanım alanı giderek artıyor. Alanında uzman ve ileri teknolojik imkanlarla üretilen laminasyon çeşitlerini tercih ederken kaliteli ve kurumsal hizmetleri tercih etmelisiniz.

Sprey Laminasyon Nedir?

Laminasyon sisteminin en üstün özelliklere sahip ürünü olarak sprey laminasyon gösterilebilir. Birçok özelliğe sahip sprey laminasyonun kullanımı günümüzde giderek artıyor. Üstün özelliklere sahip sprey laminasyon özelliklerine baktığımızda hava geçirgenlik, yıkama mukavemeti, yüksek adhezyon ve anti bakteriyel özelliklere sahiptir.

Tela Presi

Yaygın uygulamalardan biri olarak günümüzde kullanılan tela presi ısı kullanarak yapıştırma yöntemi ile gerçekleştirilen laminasyon çeşididir. İki materyalin arasına özenle uygulanan yapıştırma tekniği ile elde edilen bu ürün film yapıştırma uygulaması kullanılarak işlemler gerçekleştirilmekte ve ürün elde edilmektedir.

Üretim Aşamasında Farklı Laminasyon Çeşitlerini Tercih Edebilirsiniz

Üretim aşamasından tutundan ürünlerin garanti kapsamı içerisinde satışa sunulmasına kadar pek çok amaç için farklı özelliklerle üretilen laminasyon modellerini sizde internetin gücünü kullanarak araştırabilir ve satın alabilirsiniz. Soğuk sprey sistem tekniği ile elde edilen laminasyon çeşidinden tutunda tela presi kullanılarak üretilen laminasyon çeşidine kadar sizde birçok modeli kullanım amacına uygun şekilde tercih ederek üretim aşamalarında kullanabilirsiniz. Uzun ömürlü ve birinci sınıf özelliklere sahip laminasyon kullanım alanına göre seçilmelidir.

Yüksek teknolojik imkanlardan yararlanarak tercih edeceğiniz tekstil laminasyon çeşitlerini kullanırken amaca uygun olanlarını araştırma yaparak sizde üretimlerinizde tercih edebilirsiniz. Bu konuda profesyonel hizmet sunan firma ile ihtiyaçlarınıza uygun laminasyon çeşitlerine sizde uygun fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir