Soğuk Sprey Sistem - Teknolam

İçeriğe git
SOĞUK SPREY SİSTEM
TEKNOLAM SOĞUK SPREY HATTI
Sprey Laminasyon sistemi en üstün laminasyon uygulamalarından biridir.

Üstünlükleri :
  • Yüksek adhezyon
  • Hava geçirgenlik
  • Anti bakteriyel özellik
  • Yıkama mukavemeti
  • Özellikle sütyen üretim uygulamaları için yumuşak tuşe
  • İşlemde en ufak bir ısı girdisi olmadığından, ısı ile aktive olan polietilen polyester vb. köpükler ve bir çok kumaş ısı etkisinden muaf olarak işlem görme,yüksek ısıya dayanıklı özel katkılara ihtiyaç duymadan, erime vb etkilere maruz kalmadan ürünün, aynı şekilde lamine işleminden çıkması.

Olarak özetlenebilir. Başta sütyen kap imalatı için en üstün yöntemdir.
Soğuk Sprey Sistem
Alevli laminasyona göre avantajları :
Bilindiği gibi alevli laminasyonda kullanılan süngerler polyester süngerlerdir. Alevli laminasyon prosesi süngerin yüzeyinden erime sağlayarak üzerine diğer ürünü yapıştırma esasına dayanır. Yani siz 4mm olarak aldığınız bir süngeri işlem sonunda 3mm olarak elde edersiniz. Burada yaklaşık %20 lik bir erime sebebiyle kalınlık kaybı yaşanır.
Halbuki Soğuk sprey sistem ile sünger işleme girdiği kalınlıkla çıkar.Kayıp yaşanmaz. Ayrıca alevli laminasyonda kullanmak zorunluluğu olan polyester süngerler, polieter vb. diğer süngerlere oranla %15-20 daha pahalıdırlar. Soğuk sprey sistemde ise kullandığınız süngerin cinsinin bir önemi yoktur. Uygun fiyatlı süngerleri rahatlıkla kullanabiliriz.Soğuk Sprey hattı 2 adet olarak tesisimizde bulunmaktadır.
TEKNOLAM LAMİNASYON
Yayla Mahallesi, Dadaş Caddesi,
No:15 Sultangazi/İstanbul
T: 0 212 595 49 04
F: 0 212 595 23 66
E: info@teknolaminasyon.com.tr
© 2022 Teknolam Laminasyon Hizmetleri, Tüm Hakları Saklıdır.
İçeriğe dön